Home / טכנולוגיה / פרצו לי למחשב וגנבו את כל המידע על הלקוחות, מה עושים?

פרצו לי למחשב וגנבו את כל המידע על הלקוחות, מה עושים?

אחד הסיוטים שנמצאים עמוק בתוך הראש של כל אחד ואחת מאתנו, זה שיפרצו לנו למחשב. אנחנו מודעים לסכנות הרבות שרק הולכות וגוברות עם התפתחות הטכנולוגיה, אך משום מה מעדיפים אך ורק ליהנות מפירות הקדמה ולהתכחש לצדדים הפחות נעימים שלה.

אוטוסטרדת המידע זורמת לכל הכיוונים, לפעמים דרך קצות אצבעותינו אל המקלדת ובחזרה כאשר אנו מחפשים משהו באינטרנט ומקבלים תשובה, ולפעמים היא פונה לכיוונים לא רצויים ומידע פרטי ומסווג שלנו עלול להגיע בנקל אל ידיים לא רצויות בלשון המעטה.

איך להתגונן מפני תקיפות סייבר

הצעד הראשון הוא פשוט להיות מודעים. כל מי שגולש באינטרנט נמצא תחת סיכון וזה כולל גלישה בכל המכשירים המחוברים שלנו: מחשב נייח, מחשב נייד, טאבלט, קונסולות משחק וכמובן הסמארטפון שלכם, שחשוף במיוחד ומאפשר למי שפורץ אליו לקבל תוך כמה שניות בודדות את כל המידע האישי הצפון בתוכו, קרי, אנשי קשר, טלפונים, אימיילים, סיסמאות לחשבונות שונים וכדומה.

במיוחד מסוכן הדבר בעולם העסקי כאשר יש בידיכם מידע על לקוחות ואשר במידה ומחשבכם או כאשר השרת בו מאוחסן המידע של הלקוחות הללו ייפרץ, תהיו לא רק במצב של אי נעימות מול קהל הלקוחות שלכם אלא גם חשופים לתביעות במקרה של נזק ממשי העלול להיגרם כתוצאה מתקיפת סייבר כזו או אחרת, מווירוס שהותקן על המחשב שלכם שגורם לצד שלישי להשתלט עליו, נוזקות למיניהן שהורסות או מוחקות מידע ועוד.

האקר

לשמור על שקיפות הנתונים שלנו

ביטוח סייבר  – מה זה מתקפת סייבר וכיצד ניתן למזער נזקים

כמובן שבפן האישי, כאשר מידע שלנו נפרץ, תמונות, סרטונים, חשבונות אישיים, כרטיסי אשראי וכדומה, זהו מצב בלתי נסבל בעליל שאנו חייבים לנטרל את ההשלכות שלו בהקדם, להתקשר ולבטל את הכרטיס הפרוץ וכדומה, אך בעולם העסקי אין לנו את הפריבילגיה פשוט לספוג את הנזק ואיכשהו לעבור את זה בשלום ואנחנו חייבים לעשות פעולות מונעות חכמות, שיאפשרו לנו לכל הפחות להתמודד עם הבעיה לאחר מכן במידה ולא הצלחנו למנוע את תקיפת הסייבר ואת גניבת במידע שלנו ושל הלקוחות שלנו.

מתקפת סייבר כאמור יכולה להגיע אלינו בקלות דרך כל מכשיר שמחובר לרשת, וכיום עם התפתחות ה-IOT 'האינטרנט של הדברים' כאשר יש לנו צמידי כושר אינטראקטיביים, מערכות בית חכם המחוברות און ליין רשת, מכוניות, מזגנים וכמעט כל מכשיר חשמלי בעתיד שיהיה ממומשק לרשת אלחוטית אינטרנטית כזאת או אחרת – בקיצור, כל המידע שלנו יהיה חשוף 24 שעות ביממה לפריצות של האקרים, אין מנוס מלהיות מוכנים לכך מראש.

ביטוח סייבר הוא ללא ספק אחד הביטוחים החדשים שנכנסו עמוק לתחום חברות הביטוח שהשכילו להבין את החשיבות המכרעת שיש לביטוח סייבר בתחום העסקי. ניתן לקבל מידע נוסף אודות ביטוחי סייבר באתר ניליביט.

כיום כמעט כל חברה שיש בידיה נכסים דיגיטליים שלמעשה מחזיקים את העסק ומאחסנים את כל המידע הכי רגיש ומסווג שלו על גבי שרתים חיצוניים או פנימיים, מבינה שעליה לבטח את העסק שלה מפני לוחמת סייבר, תקיפות מסוגים שונים בעולם הקיברנטי, ושעליה להיות מוכנה להתמודד עם פריצות מכל סוג, לפני, בזמן ואחרי שהן קורות.

מסיכת אנונימוס

הגנו על הפרטים שלכם

לפני – כלומר להשיג את מערכות ההגנה והאנטי וירוסים המתקדמים ביותר שיש על מנת למנוע פריצה או חדירה של גורמים זרים למחשבים ולשרתי החרבה, ולמנוע כל תקיפת סייבר שעלולה לקרות כאשר אחד מאלה אינם מוגנים.

בזמן – לקבל התרעה בזמן אמת כאשר המערכת נפרצת, להיות מוכנים ולא לאבד זמן יקר בו כל המידע שלכם עלול לעבור לרשת אחרת ולידיים אחרות, כלומר עליכם לכל הפחות לדעת מה לעשות בזמן של מתקפת סייבר, לעדכן את עובדי החברה במצב שכזה ולהכין נהלים מסודרים מה עושים במקרה של חשש או חשד למתקפת סייבר.

אחרי – גם אם לרוע המזל הייתם קורבן לתקיפת סייבר כזאת או אחרת, ולא הצלחתם להגן על הנכסים הווירטואליים שלכם ועל זליגת המידע שלכם החוצה לידיים לא רצויות, עדיין יש בידיכם ביטוח סייבר שנועד להגן עליכם בדיוק מפני מצבים אלה, ואם לא להגן על המידע לפני תקיפת הסייבר, כל הפחות לאפשר לכם לא להיכנס לנזקים כספיים כתוצאה מתביעות ואיבוד מידע חשוב שיכול לפגוע בצורה משמעותית בכל הפרויקטים שלכם ולמעשה לחסל לכם את העסק, ממש עד כדי כך.

לסיכום, בעידן המודרני בו אנו נהנים מפירות הקדמה והטכנולוגיה, יש צד שלילי ומפחיד שרובנו מעדיפים לעצום עין ולהתעלם מהסיכונים ומההשלכות שלו. עולם הסייבר עובר מהפכה של ממש בשנים האחרונות ואין ספק שכבר בעתיד הקרוב כולנו נהיה מודעים יותר לסכנות הכרוכות בחיבור רצוף למדיה החברתית, לרשתות החברתיות, למנועי החיפוש וכדומה.

קיימים אמצעי מיגון חכמים שידועים כיצד להילחם בתופעות ההולכות וגוברות של תקיפות סייבר אך אין הגנה הרמטית מפניהן ולכן חשוב לכל אחד ואחת, ובמיוחד לעסקים וחברות, להיות מבוטחים מפני תקיפות סייבר אלה בכל מקרה, על כל צרה שלא תבוא.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top